2022. augusztus 24., szerda

Hospice osztályon járt, sütit sütött, kosarasokat is biztatott a köztársasági elnök Debrecenben

Novák Katalin az új színház megnyitójára érkezett Debrecenbe, de más programjai is voltak.


Novák Katalin köztársasági elnök (Fotó: Kandert Szabolcs)

Amint arról beszámolt a Dehir, kedden Novák Katalin is részt vett Debrecen új színházának, a Csokonai Fórumnak a megnyitóján. A köztársasági elnök beszédében úgy fogalmazott, örül, hogy 44 év elteltével új vidéki színház születésénél lehet jelen. 

Novák Katalinnak nem ez volt az egyetlen debreceni programja. A főtéren meglepetésvendégként üdvözölte a 3x3-as U18-as kosárlabda világbajnokságon résztvevő fiú- és lány magyar válogatottak tagjait.

A köztársasági elnök Széles Diána alpolgármester társaságában látogatta meg a játékosokat. A találkozó végén a szervezőbizottság egy mezt ajándékozott az elnök asszonynak.

Az államfő Facebook-oldalán arról is ír, hogy elhatározta, vidéki útjain igyekszik megnézni a „láthatatlan Magyarországot” is .

„Azokat, akikre kevesebb figyelem irányul, akik csendben teszik a dolgukat. Melléjük is leülök a sámlira.”

„ A hospice nem a halált jelenti, hanem hogy még élünk. Minden perc számít. Az élet végéig méltóságteljesen eljutni és elkísérni, ebben segítenek a hospice részlegen dolgozók. Az ő munkájuk az egyik legnehezebb, szinte láthatatlan szolgálat. Szeretnek itt dolgozni, támogatják egymást, hogy a rájuk bízott életeket méltóságteljesen kísérjék el a végső búcsúig. Köszönöm odaadó és áldozatos munkájukat, elhivatottságukat!” - fogalmazott.

A korábban családokért felelős tárca nélküli miniszterként dolgozó köztársasági elnök emellett járt egy ötgyermekes debreceni család otthonában is. A református édesapa, Kállai Imre saját udvarukban épít közösségi teret, hogy a gyülekezet tagjai ott is együtt lehessenek.

Novák Katalin a Debreceni Egyetem Kenézy Campusának  hospice osztályára is ellátogatott.  

„Eszter, Abigél, Sára és Samu nyitott, érdeklődő, a kapott szeretetet és hitet visszasugárzó gyerekek, akik már a konyhában is otthonosan mozognak. Öröm volt megtanítani őket sajtos stanglit és a lekváros piskótát sütni. Krisztina, az édesanya a négy tíz év alatti gyermek mellett két hónapos kisfiukról, Nimródról is gondoskodik, amíg a férje szolgálatban van” - számolt be élményeiről Novák Katalin.

(Forrás:Dehir)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Halált és látásvesztést is okozott egy szemcsepp

Egy Indiában gyártott szemcsepp legalább 55 embernél váltott ki bakteriális eredetű szemfertőzést az Egyesült Államokban. Veszélyes egészség...